ECC Babice

+48 22 733 11 66

ul. Piastowska 38, 05-850 Bronisze k. Warszawy
25 Lat doświadczeń w serwisowaniu samochodów Land Rover

Projekty off-road

CAŁKOWICIE NOWY RANGE ROVER SPORT

Całkowicie nowy Range Rover Sport, oficjalnie zaprezentowany podczas wielkiej premiery w Nowym Jorku, to kwintesencja samochodu klasy premium-SUV. Sceneria nowojorskiego Manhattanu była wręcz wymarzona dla światowej premiery najszybszego i najlepiej prowadzącego się Land Rovera w historii – Stany Zjednoczone przodują w statystykach sprzedaży Range Rovera Sport, a w żadnej metropoli na świecie nie sprzedaje tylu egzemplarzy, co w Nowym Jorku.

Opracowywany równolegle z wysoko cenionym, nowym Range Roverem, nowy model Sport zapewnia najlepsze w historii marki właściwości trakcyjne, zachowując bezkonkurencyjne w klasie własności terenowe. Technologicznie zaawansowany, nowy Range Rover Sport prezentuje muskularny wygląd, niezwykle luksusowe wnętrze i jest bardziej uniwersalny niż dotąd, zapewniając opcjonalny układ siedzeń 5+2.

Wykorzystując przełomowe zawieszenie ze stopów lekkich oraz innowacyjną strukturę nośną samochodu, nowy Sport jest lżejszy od swego poprzednika nawet o 420 kilogramów. Kuracja odchudzająca znacząco wpłynęła na właściwości jezdne oraz osiągi samochodu, zwiększając przy tym komfort jazdy. Nowy Range Rover Sport to udane połączenie sportowo-luksusowego charakteru samochodu, z nieznaną w tej klasie precyzją prowadzenia i emisją dwutlenku węgla zredukowaną do 194g/km.

Design: stanowczy, potężny i muskularny Nowy Range Rover Sport o śmiałym i awangardowym wyglądzie nadwozia – stanowczym, potężnym i muskularnym, pozycjonuje go między Range Roverem, a modelem Evoque. Wszystkie modele łączy jasno zdefiniowane, wspólnego DNA Land Rovera.

Spektrum możliwości: najszerszy zakres zastosowań w samochodzie SUV Nowy Range Rover Sport został tak opracowany, aby zapewnić poprawę właściwości trakcyjnych i większą dynamikę jazdy przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy. Lekkie, całkowicie niezależne zawieszenie ze stopów lekkich wykorzystuje podwójne wahacze z przodu i zaawansowanej konstrukcji układ wielowahaczowy na osi tylnej.

Jednostki napędowe: cztery silniki do wyboru, hybryda w późniejszym okresie W początkowej fazie produkcji, nowy Range Rover Sport dostępny będzie z czterema różnymi jednostkami napędowymi – dwiema benzynowymi Supercharged (5,0l V8 o mocy 510KM oraz 3.0 V6 340KM) i dwiema z zapłonem samoczynnym (3.0l TDV6 258KM i 3.0l SDV6 292KM). Gama silnikowa zostanie powiększona w późniejszym okresie o silnik 4.4l SDV8 o mocy 340KM oraz wysokowydajną hybrydą z dieslem już pod koniec 2013 roku.

Całkowicie nowy Range Rover Sport, bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek dotąd, jest wręcz skazany na powtórzenie sukcesu swego poprzednika, który szybko po wprowadzeniu do produkcji w 2005 roku, stał się jednym z najbardziej pożądanych modeli Land Rover – od początku produkcji sprzedano ponad 380 000 egzemplarzy na całym świecie. Zaprojektowany i skonstruowany w centrach badawczych Land Rover w Wielkiej Brytanii, nowy Sport będzie produkowany w nowoczesnym i ekologicznym zakładzie w Solihull (Wielka Brytania).